مرحله دوم و مهم ترین بخش کنکور

مهمترین مرحله کنکور مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری است. چرا که شما خوب یا بد کنکور را پشت سر گذاشته و مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری شده اید. حال بایستی با توجه به رتبه ای که در کنکور سراسری ۹۸ کسب کرده اید، بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. چه بسیار داوطلبانی که سال های گذشته با وجود کسب رتبه های خوب، به دلیل یک اشتباه در چینش کد رشته محل ها شانس پذیرش در رشته یا دانشگاه بهتر را از دست داده اند و حال هیچ راه برگشتی ندارند. به همین دلیل این مطلب را به “مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸” اختصاص داده ایم تا با مطالعه آن و یادگیری اصول انتخاب رشته، بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

انتخاب رشته و راهنمایی شغلی

شاید اولین و مهمترین تصمیم گیری در زندگی اجتماعی و حرفه ای هر فرد انتخاب رشته تحصیلی و رشته دانشگاهی باشد، چرا که بسیاری مواقع موفقیت در آینده‌ی شغلی، جایگاه اجتماعی و … در گرو این انتخاب قرار دارد. بی شک انتخاب صحیح و بر اساس هویت و ویژگی های شخصیتی فرد نیازمند مشاور‌ی حرفه ای می باشد.

 

مشاوره تحصیلی در زمینه بررسی افت تحصیلی

افت تحصیلی از جمله موارد شایع در سالهای آخر دبستان و بسیار شدیدتر در دوران دبیرستان می باشد که کم و بیش اکثر دانش آموزان به دلایل مختلف به صورت سطحی و یا حاد تجربه‌ی آن را خواهند داشت.

 

مشاوره تحصیلی در زمینه مطالعه و حافظه

بسیاری اوقات نمی‌دانیم به واقع بهره وری فرزندمان از زمان مطالعه اش می بایست چقدر باشد و یا برایمان مهم است که فرآیند یادگیری برای او می بایست چه میزان باشد و یا خود دانش‌آموز حس خوشاین و رضایتمندی از نتایج مطالعه ی خویش ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *